• Spor o územné rozhodnutie, ktorý sa začal po prebratí úradu starostu Starého mesta novou starostkou ešte v roku 2018, má výsledok.

  • Prvý slovenský mrakodrap získal územné rozhodnutie.

Finalizácia výstavby novej mestskej štvrti Eurovea II so svojou dominantou je zatiaľ stále
plánovaná na rok 2022. Eurovea Tower, prvý slovenský mrakodrap so 45 poschodiami, ponúkne 389 rezidencií, z toho 20 luxusných bytov a mezonetov a obchodné priestory najvyššieho štandardu. Súčasťou projektu majú byť aj verejné priestranstvá na nábreží Dunaja a na Pribinovej ulici.

Územné rozhodnutie k mrakodrapu s výškou 168 metrov , podpísal 16 dní po prehratých voľbách teraz už ex-starosta Starého mesta. Nová starostka, ktorá nastúpila do úradu v decembri minulého roka tento proces ostro kritizovala. V lehote pre odvolanie sa odvolali štyri organizácie.

Asi najčastejšie sa opakujúcou pripomienkou bola výška mrakodrapu. Developer však prehlasuje, že výška budovy podporuje vyvrcholenie zástavby územia a rozbitie „monolitickej steny“ tvorenej novovznikajúcimi výškovými budovami.

Výsledok rozhodnutia Okresného úradu hovorí o neodôvodnení odvolania voči správnosti vydania územného rozhodnutia. Stotožnil sa totiž so stanoviskom, že projekt je v súlade s Územným plánom Hlavného mesta a splnil všetky podmienky pre vydanie ÚR. V procese výstavby sú možné aj iné zdržania. Ďalšou nutnosťou je získanie stavebného povolenia, voči ktorému je možné sa taktiež odvolať.

Aktuálne už na pozemku prebiehajú terénne úpravy a prípravné práce v podobe odstraňovania enviromentálnej záťaže, po ktorých ukončení sa môže začať s výstavbou. Ak všetko pôjde podľa plánov a projekt získa všetky povolenia, začiatok výstavby sa môže začať už začiatkom nového roka. Hoci pôvodný projekt prešiel istými úpravami ako napríklad menej veľkolepý dizajn vstupu do obchodnej galérie alebo odstránenie pasáže medzi halami kín vďaka čomu zanikne plánovaný priehľad, nová mestská štvrť Eurovea II má ambíciu stať sa ikonou a tak prispeje k postupnej premene Bratislavy na jedno z najmodernejších miest strednej Európy.

Zdroj: JTRE

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu