V katastri obce Kútniky pri Dunajskej Strede realizuje svoju investíciu americký developer Panattoni. Ten sa pre Slovensko rozhodol po dobrej skúsenosti s projektom Park Košice Airport.

Panattoni Park Dunajská Streda

Novovznikajúci projekt je strategicky umiestnený v blízkosti troch najväčších výrobcov automobilov na Slovensku. Nachádza sa približne 46 kilometrov od Bratislavy a je situovaný v lokalite nazývanej “Zlatý triangel” = Viedeň – Bratislava – Budapešť. Výhodná lokalita by mala prinášať klientom príležitosť expandovať do susedných krajín a byť súčasťou okolitého trhu, uvádza sa na webových stránkach spoločnosti.

Areál bude dobre dostupný z rýchlostnej komunikácie R7 s napojením na diaľnice D1 a D4. Po dokončení výstavby dopravnej infraštruktúry bude lokalita napojená diaľnicou až do Viedne.

Panattoni
Zdroj: Panattoni
Pri výstavbe myslia aj na životné prostredie

Metóda posudzovania vplyvov na životné prostredie v stavebnom výskume (BREEAM) je metódou enviromentálneho posudzovania pre udržateľnosť budov. Určuje štandard osvedčených postupov v oblasti trvalo udržateľného dizajnu a stala sa meradlom enviromentálneho správania sa budov.  Ku kľúčovým bodom udržateľnosti tohto projektu patria:

  •          LED osvetlenie
  •          Vynikajúca izolácia fasády a strechy
  •          Moderné vykurovacie systémy s nízkymi emisiami plynov
  •          Termografické meranie pre elimináciu tepelných strát
  •          Vodušetriaca sanita
  •          Trvalo udržateľné metódy výstavby
  •          Podpora nízko emisných dopravných riešení

Vďaka tomu budú mať nájomcovia nízke prevádzkové náklady a zároveň kvalitné pracovné prostredie pre ich zamestnancov.

Druhý projekt developera na Slovensku

Po minuloročnom otvorení prvého industriálneho parku pri košickom letisku ide už o druhý projekt spoločnosti Panattoni na Slovensku. „Priekopnícky úspech v Panattoni Parku Košice Airport nám potvrdil, že Slovensko je pripravené na rozvoj a disponuje aj pomerne priateľským podnikateľským prostredím,“ povedal Pavel Sovička, generálny riaditeľ Panattoni pre ČR a Slovensko. Nový projekt má potenciál prilákať veľkých zahraničných investorov a vytvoriť stovky nových pracovných miest, čo je skvelou správou pre región, v ktorom je výška nezamestnanosti na pomerne vysokom čísle. „Pomôže oživiť regionálnu ekonomiku spomaľujúcu v dôsledku opatrení na zamedzenie šírenia pandémie koronavírusu,“ dodáva Sovička.

Zdroj: TASR / Panattoni