Slovensko je krajinou, v ktorej sa nachádza viacero zaujímavých rozhľadní a vyhliadkových veží. Tie zaujmú nielen tým, aké výhľady ponúkajú, ale rovnako aj svojím jedinečným dizajnom. To platí aj v prípade Rozhľadne Tokaj na východe Slovenska.

Vinohradnícka oblasť Tokaj

Vinohradnícka oblasť Tokaj láka domácich, ale aj zahraničných, turistov nielen krásnymi vinohradníckymi sadmi, vínnymi pivničkami, ale aj unikátnou rozhľadňou v tvare dreveného suda. Tá sa od svojho postavenia v roku 2015 teší veľkému záujmu a denne si ju prichádzajú obzrieť desiatky ľudí.

Rozhľadňa Tokaj

Vyhliadková veža sa nachádza vo vinohradoch medzi obcami Malá Tŕňa a Černochov. Vedie k nej asfaltová cesta a značené cyklotrasy z okolitých obcí. Je vysoká 12 metrov. Jej vyhliadková plošina poskytuje krásne pohľady na tokajský región predstavujúci jednu z najmenších, avšak najvýznamnejších vinárskych oblastí Slovenska. K dispozícii je aj ďalekohľad a informačné tabule s popismi panorámy.

Zdroj: imaterialy.cz

V blízkosti vyhliadkovej veže sa nachádza altánok a detské ihrisko. Ide tak o ideálne oddychové miesto pre turistov, cyklistov či rodiny s deťmi. Okolie láka aj množstvom pamiatok, múzeí či historických budov, ktoré sa oplatí navštíviť.

Rozhľadňa má v noci neskutočnú atmosféru

Rozhľadňa zaujme aj nočným osvetlením, ktoré jej pridáva na jedinečnosti. Je nezabudnuteľným zážitkom pre každého návštevníka, ktorý si chce vychutnať pohľady na vinohradnícku oblasť posypanú hviezdami.

Zdroj: quark.sk

Rozhľadňa získala nejedno ocenenie

Autormi rozhľadne sú Ing. arch. Michal Mihaľák a doc. Ing. Ján Kanócz, CSc, ktorých cieľom bolo zatraktívniť región. V roku 2015 rozhľadňa v rámci 21. ročníka súťaže Stavba roka 2015, ktorú vyhlasuje ABF Slovakia, získala nomináciu na hlavnú cenu titulu Stavba roka 2015 a dve ďalšie ocenenia tejto súťaže. Medzinárodná porota jej udelila Cenu vydavateľstva Eurostav za komplexné progresívne riešenie architektonického diela a získala aj Cenu verejnosti, udelenú na základe internetového hlasovania širokej verejnosti.

Vydajte sa objaviť krásnu vinohradnícku oblasť Tokaj na východe Slovenska a nezabudnite si obzrieť aj túto rozhľadňu, ktorá patrí k tým najkrajším a najzaujímavejším na Slovensku.

Zdroj: KamNaVylet.sk, imaterialy.cz

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu