Bachledova dolina sa nachádza na pomedzí Spišskej Magury, Belianskych Tatier a Podtatranskej brázdy. Je obľúbeným a vyhľadávaným miestom domácich, ale aj zahraničných turistov. Nová reštaurácia a apartmány PANORAMA Bachledka zaujmú svojím dizajnom už na prvý pohľad.

Bachledova dolina

Bachledova dolina je obľúbeným miestom počas letných mesiacov, ale aj v zime pre každého vášnivého nadšenca zimných športov. V posledných rokoch tam smerujú domáci a zahraniční turisti aj kvôli Chodníku korunami stromov. Ten sa stal jednou z najväčších turistických atrakcií Slovenska.

Celková dĺžka chodníka je 1234 metrov, jeho súčasťou sú rôzne informačné tabule o stromoch a zvieratách z tejto oblasti či adrenalínové zastávky, ktoré si môže každý návštevník vyskúšať. Z 32 metrovej veže je zas vidieť štíty Belianskych Tatier, Pieniny a Zamagurie.

PANORAMA Bachledka

Reštaurácia PANORAMA Bachledka je dielom známeho architektonického ateliéru Compass. Umiestnená je do prírody tak, aby ničím nerušila nádherný výhľad na Belianske Tatry, ktorý sa návštevníkom z vrcholu Spišskej Magury naskytá. Architekti sa rozhodli ukryť objekt do svahu, zakryť ho zelenou pochôdznou strechou a naprojektovať ho tak dômyselne, aby si pohľad na tatranskú prírodu vychutnali návštevníci z každého miesta v reštaurácii a kaviarni. „Hlavná myšlienka návrhu bolo zabezpečiť výhľad na Belianske Tatry zo všetkých kľúčových miest: z vrcholu kopca, z interiéru reštaurácie aj z vonkajších terás,“ vysvetľuje Tomáš Grébert.

Interiér reštaurácie

Nové apartmány vám vyrazia dych

Dizajnové a presvetlené apartmány sa nachádzajú na západnej strane areálu a komfortne poslúžia aj náročnejším hosťom. Všetky tri apartmány majú dve dvojlôžkové spálne, kúpeľňu, kuchynský pult a šatník ukrývajúci ďalšie miesto na spanie. Kombinácia betónu, dreva a teplých farieb na nábytku v interiéri robí z apartmánov moderný priestor plný harmónie s okolím.

Prírodné materiály a odtiene farieb sa nachádzajú všade v interiéri i exteriéri objektu. Ako sa uvádza na oficiálnych webových stránkach, pri realizácii sa pracovalo hlavne s drevinami typickými pre túto lokalitu, folklórnymi vzormi a prírodným materiálom.

Tento moderný projekt s využitím prírodných prvkov predstavuje novú formu architektúry, ktorá je vo svete veľmi obľúbená. Pôjdete si toto miesto pozrieť?

Zdroj: bachledka.sk