Zariadiť si kuchyňu je nielen časovo náročné, ale aj pomerne finančne nákladné. Vytvorte si nadčasový dizajn kuchyne, ktorý bude vyzerať vkusne aj o niekoľko rokov. Ako na to? Poradíme vám!

Kuchyňa je jednou z najdôležitejších miestností každej domácnosti. Väčšina ľudí v nej trávi pomerne veľa času, či už varením, zabávou, alebo robením domácich úloh s deťmi. Pre to je dôležité, ako bude vyzerať interiér kuchyne.

Zdroj: Unsplash

Použite neutrálne farby

Ako vytvoriť nadčasový dizajn kuchyne? Vymaľujte ju v neutrálnej farbe. Na rozdiel od všeobecného presvedčenia nemusí to byť nutne biela farba, pretože do neutrálnej farebnej skupiny patria aj farby ako šedá, béžová a odtiene hnedej alebo čiernej.

Použitím neutrálnych odtieňov môžete vytvoriť kuchynský štýl, ktorý nie je taký drsný ako tie, ktoré používajú výrazné farby. Vďaka nadčasovému dizajnu v neutrálnych farbách stačí zmeniť jednotlivé prvky a povrchové úpravy, aby ste miestnosť osviežili tak, ako sa rokmi mení móda a trendy.

Pri výbere materiálov, ktoré chcete v kuchyni použiť, sa nesústreďte na to, aké materiály sú aktuálne populárne, ale pozrite sa na položky, ktoré sú relevantné už viac ako desať rokov. Nezabúdajte pri zariaďovaní interiéru kychyne aj na to, že váš štýl sa môže po rokoch zmeniť a tiež na to, že sa môžete niekedy v budúcnosti prípadne odsťahovať. Práve kvôli takýmto situáciám je nadčasový dizajn kuchyne tou správnou voľbou. Nestane sa vám, že po niekoľkých rokoch budete mať potrebu celú kuchyňu opäť prerábať a meniť. Siahnite po klasických kombináciách ako mramor s bielymi, čiernymi alebo sivými skrinkami, mydlový kameň alebo čierne pulty s bielymi alebo orechovými skrinkami a neoľutujete.

Zdroj: Unsplash

Vyberte si prírodné materiály

Pridaním prírodných materiálov, ako je drevo a kameň, sa priestor uzemní a zostane klasický. Ak chcete nadčasovú kuchyňu, odolajte nutkaniu vytvoriť ultramoderný vzhľad plný lesklej nehrdzavejúcej ocele a technických materiálov.

Nadčasový dizajn kuchyne je niečo, čo ocení každý človek, ktorého nebavia neustále prerábky a prispôsobovanie sa najnovším trendom. Nezabudnite na to, že by sa mala kuchyňa v prvom rade páčiť vám, predsa len, žijete v nej vy a nie vaši susedia či známi.