Chystáte si zariaďovať vašu obývačku, no akosi sa neviete rozhodnúť, ktorý štýl je pre vás ten pravý? Pripravili sme si článok, v ktorom vám predstavíme niekoľko najznámejších štýlov a určite si z nich vyberiete ten váš.

Moderný štýl

Pri vytváraní modernej obývacej izby je potrebné mať na pamäti priestory a línie. Izba zariadená v tomto štýle by mala využívať priestor na maximum a dať každému aspektu miestnosti priestor na dýchanie. Z materiálov sú najviac preferované sklo, lesklý kameň či drevo. Futuristické alebo abstraktne vyzerajúce žiarovky, falošné alebo stropné svetlá či tlmené odtiene, to sú niektoré z kľúčových prvkov moderného dizajnu obývacej izby.

Minimalistický štýl

Minimalistický štýl je skvelou voľbou pre moderné domy, vyžaduje minimálnu údržbu a dodáva domu čistý a organizovaný vzhľad. Ak chcete dosiahnuť tento štýl, obmedzte všetko na minimum, od nábytku cez umelecké diela až po doplnky. Držte sa bielej farby a čistých línií.

Eklektický štýl

Eklektická obývačka by mala pôsobiť slobodomyseľne, bohémsky a umelecky. Najlepšie na tomto štýle je to, že v ňom neexistujú žiadne pravidlá. Pri výbere farby steny zvýraznite odvážne nekonvenčné farby a nebojte sa vyjadriť svoju osobnosť pri zariaďovaní.

Retro štýl

Patríte aj vy k nadšencom retro štýlu? Popremýšľajte o rokenrolových obdobiach z 60. – 90. rokov minulého storočia. Siahnite po tapetách, neónových farbách či lesklých dekoračných kúskoch. Vázy na kvety, farebné kvetináče či retro lampy sú tiež charakteristickými doplnkami pre dizajn retro obývacej izby.

Rustikálny štýl

Drevený nábytok je samozrejmosťou, pokiaľ ide o výber nábytku pre obývaciu izbu v rustikálnom štýle. Myslite na všetko, čo má blízko k prírode, vyzerá surovo a organicky. Pri výbere farieb je najlepšou voľbou hnedá, zelená či béžová. Mať malý krb je skvelý spôsob, ako pridať obývacej izbe rustikálny ráz. Môžete tiež vytvoriť tehlové alebo kamenné steny, čalúnenie z ľanu alebo bavlny či dekor inšpirovaný zvieratami.

Nech už si zariadite vašu obývačku v ktoromkoľvek štýle, tak nezabudnite na to, že by sa v nej mala odrážať aj vaša osobnosť a to, čo máte radi. Cítiť sa v nej budete vďaka tomu príjemne nielen vy, ale aj vaši hostia.

Zdroj fotografií: Unsplash.com