Spálňa je miestom, kde začínate a končíte svoj deň. Preto je dôležité zvoliť interiér spálne, ktorý vám dá pocit pozitivity, inšpirácie a pokoja.

Moderný dizajn spálne

Je potrebné pamätať na to, že moderný dizajn sa neustále mení. Význam súčasného znamená, že je to súčasný štýl a to, čo je trendy tu a teraz. Niektoré kľúčové prvky sa však nemenia. Svetlo je jednou z najdôležitejších častí moderných dizajnov spální, a preto v ňom vidíte toľko obrovských okien. Prirodzené svetlo je dobré pre vás aj pre životné prostredie! Paleta farieb pre moderné spálne je neutrálna, zvoľte bielu, hnedú, krémovú či béžovú a výsledok bude stáť za to.

Tradičný dizajn spálne

Aj keď tradičný dizajn môže znieť ako trochu starý alebo zastaraný, nemusí to tak byť! Pre tento štýl je charakteristické napríklad to, že všetky vstavané skrinky alebo skrinky sú umiestnené v strede alebo majú zrkadlové predmety na oboch stranách spálne. Ďalším kľúčovým prvkom tradičného dizajnu je použitie tmavého dreva a sýtych tónov. Na spárovanie s tmavším drevom a na zvýraznenie nábytku sú farby a obklady stien zvyčajne stredne neutrálne.

Priemyselný dizajn spálne

Priemyselný dizajn sa snaží spojiť v jednom priestore praktickosť a krásu. Odkryté potrubia a rúry sú najväčšou základňou priemyselného štýlu, ktoré sú vnímané ako umelecké dielo. Používajú sa neutrálne farby a kovové povrchové úpravy. Meď, striebro, chróm a nikel sú spájané s drevenými povrchmi, aby sa zachoval industriálny vzhľad priestoru.

Škandinávsky dizajn spálne

Tento dizajnový štýl je typický svojím zameraním na funkčnosť a jednoduchosť. Ľahké a prirodzené povrchové úpravy sú rovnako dôležité ako svetelné zdroje. Podlahou je často drevo ponechané v prírodnej farbe alebo natreté napríklad bielou farbou. Šedá, biela a hnedá sa najčastejšie používajú v škandinávskom štýle s akcentmi pastelových ružových a morských zelených, ktoré sa používajú len zriedkavo.


TIP: Prečítajte si článok 6 tipov, vďaka ktorým bude vaša spálňa vyzerať jedinečne a útulne


Na uľahčenie vizualizácie návrhov interiérov existuje celá škála softvérových programov plánovača usporiadania spální. Pomocou týchto programov môžete zmeniť usporiadanie miestnosti, vyskúšať rôzne štýly, farby a povrchové úpravy nábytku skôr, ako si niečo kúpite. To je obzvlášť užitočné, ak si nie ste istí, aký typ štýlu spálne je pre vás vhodný.

Zdroj fotografií: designingidea.com