Na Slovensku v poslednom období vzniká viacero zaujímavých projektov v rámci netradičného a zážitkového ubytovania. Ak vás už omrzeli hotely či penzióny, skúste stráviť noc v niektorom z týchto ubytovaní a neoľutujete.

Hobití dom v Spišskom Štiavniku

Patríte k fanúšikom Pána prsteňov? Navštívte unikátne ubytovacie zariadenie Hobití dom, ktoré sa nachádza v Spišskom Štiavniku. Ubytovanie tiež ponúka gril, záhradu či krásnu terasu, z ktorej je vidieť na neďaleké jazero. Apartmán je dobre situovaný, pretože je vzdialený len 27 kilometrov od Tatranskej Lomnice a 25 kilometrov od Vysokých Tatier.

Zdroj: booking.com
Zdroj: booking.com
Zdroj: booking.com

Včelí hotel v Banskej Štiavnici

Banská Štiavnica patrí medzi najnavštevovanejšie mestá na Slovensku. Ponúka nejedno zaujímavé miesto či pamiatku, a nedávno tam otvorili aj jedinečný Včelí hotel, ktorý zaujme svojím prevedením už na prvý pohľad.

Zdroj: vcelihotel.sk

ForRest  v Banskej Štiavnici

ForRest Glamp sa nachádza v areáli bývalej školy v prírode pri známom štiavnickom tajchu Počúvadlo. Ide o prvý koncept tzv. glamping ubytovania, teda luxusnej formy stanovania. Krásne miesto, čo poviete?

Zdroj: forrestglamp.sk
Zdroj: forrestglamp.sk

Folklórna Chyža

Túžite sa vrátiť v čase? Ubytovanie pripomínajúce sedliacke domy staré niekoľko storočí vám to aspoň na chvíľku umožní. Takýto zaujímavý zážitok nájdete v Bojniciach, len pár desiatok metrov od Bojnického zámku, na ktorý sa budete pozerať priamo z postele tejto netradičnej „chyže“.

Zdroj: folklornachyza.com
Modrá chyža, zdroj: folklornachyza.com
Červená chyža, zdroj: folklornachyza.com

Kapsulový hostel

V Bratislave otvorili prvý kapsulový hostel v roku 2019. Nazýva sa Chors, nachádza sa v úplnom centre hlavného mesta a ponúka ubytovanie v netradičných uzatvárateľných kapsulách pre 2 osoby.

Zdroj: cho.rs
Zdroj: cho.rs

TIP: Prečítajte si náš článok Domy na stromoch sa stávajú čoraz obľúbenejšou voľbou ubytovania


Do komentárov pod článkom nám môžete napísať, ak ešte viete o podobnom netradičnom ubytovaní na Slovensku. Budeme sa tešiť na vaše tipy.