Jesenné obdobie je v plnom prúde, a tak prichádza príležitosť na vyzdobenie vašej obývacej izby v jesenných tónoch. Aj tie najmenšie doplnky spôsobujú najväčšie rozdiely v dekorácii – a to platí určite aj v prípade obývacích izieb s jesennou tematikou.

Preneste si jeseň priamo do obývačky

Patrí jeseň k vašim obľúbeným ročným obdobiam? Ak ste odpovedali áno, preneste si ju aj do vašej obývačky. Nie, na vytvorenie vzhľadu inšpirovaného jeseňou nepotrebujete nevyhnutne jasne červenú stenu. Namiesto toho použite svoje obľúbené jesenné farby ako akcenty vo vašej domácnosti. Vyberte si doplnky, ktoré zvýraznia farby, bez toho, aby miestnosť pôsobila gýčovo.

Zdroj: TheFrugalHomemaker.com

Pohodlie je prvoradé

Obývačka patrí k najvyužívanejším miestnostiam každej domácnosti. Preto by mal byť pocit pohodlia jednou z jej hlavných súčastí. Vytvoriť ho môžete pomocou mäkkých prikrývok, vankúšov či rôznych kobercov v jesenných farbách. A nebojte sa pridať aj závesy. Pár silno zateplených záclon sa vám bude určite hodiť, keď nastane náhodou nejaký prievan v zimnom období.

Zdôraznite jesennú atmosféru osvetlením

Počas jesene sa dni skracujú a postupne si uvedomíte, že už po 16:00 siahate po vypínači. V tomto období je pre to ideálne doplniť do vašej obývačky rôzne sviečky či založiť oheň v krbe, ak je krb súčasťou vašej obývačky. Nezabudnite zvážiť, ako čo najlepšie využiť svoje osvetlenie. Pridaním spomínaných sviečok do tmavých rohov sa vytvoria pútavé mihotavé tiene a stojace lampy do sediacich miest zas maximalizujú ich oslnenie.

Zdroj: Unsplash
Nezabudnite ani na dekoráciu v podobe tekvíc, ktoré dodajú obývačke ten správny jesenný nádych. Zdroj: Unsplash

TIP: Prečítajte si aj náš článok V ktorom štýle si zariadiť vašu obývačku? Poradíme vám


Inšpirujte sa prírodou a všetkými ostatnými prvkami, ktoré na jeseň milujete, napríklad vôňou vášho obľúbeného korenia alebo farbami listov na stromoch. Vytvorte si miestnosť, v ktorej sa budete cítiť príjemne a pohodlne nielen vy, ale aj vaši hostia.