• Známe štúdio UNStudio prezentuje unikátny návrh múzea

  • Pripomína skôr objekty ktoré poznáme z futuristických filmov

Svetoví architekti 21. storočia nespia na vavrínoch a neustále prekvapujú širokú verejnosť veľkolepými dielami. Niektoré z nich upadnú do zabudnutia, iné sa okamžite zapíšu medzi jedinečné unikáty. Medzi svetovo známe dizajnérske štúdiá patrí aj UNStudio, ktoré sa špecializuje na mestskú architektúru nenásilne zapadajúcu do koloritu okolitej krajiny.

Dokonalé spojenie dvoch svetov

Holandské štúdio, ktoré má pobočky na troch miestach sveta opäť prekvapilo. Predstavilo svoje najnovšie dielo. Jedná sa o múzeum, ktoré je obrovskou výzvou. Názov Challenge Museum tak vystihuje veľkoleposť celého projektu. Cieľom je dokonalé prepojenie obrovskej stavby s okolím, ktoré tvorí množstvo zelene a úžitkovej pôdy.

Múzeum by malo vyrásť v Južnej Kórei. Návrh stavby odhalil, že sa nebude jednať o typickú budovu v tvare štvorca, ale o objekt, ktorého hlavnou devízou sú prekrývajúce sa kruhové tvary. Špičkové spoločnosti v oblasti architektúry totiž nezvyknú plávať po prúde, ale snažia sa odlíšiť, upútať a šokovať.

Finálny projekt by mal spĺňať nasledovné: priniesť svojim budúcim návštevníkom nielen kvalitné expozície, ale mal by predstavovať miesto, kde sa budú cítiť ako v inom svete maximálne prepojení s okolitou prírodou.

Milovníci výstav si prídu na svoje

Múzeum bude mať tri poschodia, po vstupnej časti sa budú môcť návštevníci presunúť do prvej haly na prízemí, ktorá sa vyznačuje  pórovitou povrchovou úpravou stien a priamym východom do okolitej zelene. V týchto priestoroch budú prebiehať vzdelávacie programy pre verejnosť.

Prvé poschodie bude výstavné. Oko návštevníka však nepoteší len samotná expozícia, ale aj dokonalé výhľady na široké okolie. Výstavná hala je totiž po obvode lemovaná veľkými oknami. Nosná časť expozície sa bude nachádzať na treťom poschodí, z ktorého bude plynulý prechod na strešnú terasu. Toto však nie je všetko, každé poschodie bude doplnené o obrovský priehľadný obrazec zobrazujúci výjavy z podmorského života či krásu oblohy. Návštevníci tak získajú dokonalý pocit, ktorý im zaručí, že zabudnú na okolitý svet.

Zdroj: UNStudio

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu