Jeden z najznámejších architektonických webov archdaily.com zverejnil výber Najlepšej nepostavenej architektúry uverejnenej na ich stránke. Jedná sa o návrhy, ktoré sú buď súčasťou lokálnych či medzinárodných súťaží alebo ide o projekty, ktoré práve prebiehajú. Vo výbere nájdeme všetko od rozsiahlych mestských projektov, komerčné budovy, vzdelávacie priestory aj projekty na bývanie. 

Muriwai Downs Clubhouse

Údolia, rokliny a príroda, ktoré charakterizujú Muriwai Downs, podnietili návrh, ktorý pretvára klubovňu na most, ktorý využíva kupolovú štruktúru na preklenutie mokradí pod nimi. Typológia clubhouse-as-bridge sa snaží rozšíriť repertoár mostov ako sociálnych, ekologických a kontextových štruktúr. Pieskovcové obklady sa ťažia na mieste a sú ošetrené rôznymi horizontálne hrabanými a hladkými povrchmi, aby sa zdôraznila zakrivená a vyrezávaná forma.

Brick Veil

Ako architekti sami hovoria, ich návrh novej ikonickej mešity predstavuje architektonický jazyk, ktorý je nadčasový vo svojej materiálnosti a čestný vo svojom tektonickom prístupe. Návrh je inšpirovaný závojovými kvalitami tradičných Mashrabiyas, skladacia forma fasády má inherentnú štrukturálnu tuhosť, ktorá jej umožňuje existovať ako nezávislý systém a zároveň obdarovať budovu bohatým tektonickým jazykom.

K30 – kancelársky komplex Kruppstraße

Návrh od AllesWirdGut plní prísľub budúcnosti flexibilnej práce vytvorením kancelárskej budovy ako otvoreného regálového systému, ktorý ponúka viacero zelených plôch. Vzniklo tu množstvo pracovných plôch na balkónoch, terasách či záhradnom domčeku. Základné myšlienky, ako je konštrukcia šetriaca zdroje, prevádzka šetrná ku klíme a predvídané plánovanie životného cyklu, sú základom dizajnu s prístupom.

ECOPOLIS. Koncept pre nové mesto v regióne Sachalin

TSPA vyvinula koncept pre nový model mesta, ktorý zabezpečuje transformáciu ekonomického rastu, integráciu zelenej energie a kvalitatívne bývanie. Navrhujeme kompaktné mesto, ktoré minimalizuje spotrebu pôdy a maximalizuje priestory venované prírode, vrátane produktívnych lesov, rekreačných parkov a poľnohospodárskych polí. Navrhujeme tri hlavné mestské centrá – centrá vedy, kultúry a podnikania – ktoré sa nachádzajú tam, kde sa zintenzívňuje uličná sieť.