Bývalý jazdec formuly Kipp Nelson vybudoval impérium, ktoré mu môže závidieť každý nadšenec architektúry, ale aj krásnych áut. Pozemok kúpil za 12 miliónov dolárov a vybudovanie domu snov mu trvalo dlhých šesť rokov. Pozrite sa na to, ako dom vyzerá a aký „poklad“ ukrýva.

Kipp Nelson zakúpil nehnuteľnosť na Sunset Strip v Los Angeles v západnom Hollywoode ešte v roku 2014. Následne na to si najal architektonickú firmu Olson Kündig, s ktorou spoločne vytvorili plán stavby vysnívaného domu. Dominantnými stavebnými prvkami sú oceľ, betón a sklo, ktoré sú kombinované s hrejivými prírodnými materiálmi. Jednou z ďalších zaujímavostí je aj to, že drevom nie sú pokryté len podlahy, ale aj stropy.

Rubikova kocka ako námet na stavbu domu

Nezvyčajný, no o to viac zaujímavý nápad využitia predlohy Rubikovej kocky pri stavbe domu je založený na pohyblivých stenách. Ich posunutím je totiž možné vytvárať väčšie a menšie izby podľa nálady a potrieb majiteľa. Ten sa zároveň môže rozhodnúť či bude organizovať večere vo vnútri, alebo priamo na terase, lebo jedálenský stôl je na kolieskach. Nielen samotný dom zaujme svojím prevedením už na prvý pohľad, rovnako aj lokalita, v ktorej sa nachádza. Hostia si môžu vychutnávať ničím nezakrytý výhľad na pacifický oceán či sangabrielské pohoria. K dispozícii sú pre nich aj dva bazény.

dom snor
Zdroj: autoforum.cz
dom snor
Zdroj: autoforum.cz
Zdroj: autoforum.cz
Zdroj: autoforum.cz

Ak patríte k automobilovým nadšencom, tak čítajte ďalej. Bývalý jazdec formuly totiž patrí k zberateľom krásnych kúskov áut, ktoré umiestnil do garáže a herne. Nájdete tam nejeden kúsok, ktorý má hodnotu tisícok dolárov a túži po ňom každý vášnivý zberateľ áut.

dom snor
Zdroj: autoforum.cz
Zdroj: autoforum.cz

Ako však uviedol sám majiteľ domu, rozhodol sa, že ho chce po dokončení predať, pretože počas stavby domu sa zmenili jeho životné priority a v súčasnosti má už iné záujmy. Cena tohto krásneho domu je 62 miliónov dolárov. Kvôli pomerne vysokej cene si je vedomý, že sa mu ho nepodarí predať rýchlo a tak si ho môže ešte isté obdobie užívať.