Slovenský developer CORWIN získal novú zákazku. Začína stavať najväčší obytný súbor v Ľubľane, v populárnej časti Šiška neďaleko centra mesta.

Projekt Kvartet

Projekt Kvartet má za cieľ priniesť do hlavného mesta Slovinska mix dostupného a nadštandardného bývania v jeden až štvorizbových bytoch, tých by malo byť dohromady až 221. Vzhľadom na nedostatok voľných rezidenčných nehnuteľností v  meste očakáva slovenský developer vysoký dopyt, preto už začal s predpredajom pre prvých záujemcov. „Trh je do značnej miery nenasýtený. Masívny apetít po nových nehnuteľnostiach, vysoká kúpna sila a poddimenzovaná ponuka patria medzi faktory, pre ktoré považujeme Ľubľanu za veľmi perspektívny priestor na expanziu. Tunajšie menšie projekty sa orientujú skôr na prémiovejšiu klientelu, Kvartet však ponúkne kvalitné, ale zároveň na miestne pomery aj dostupné bývanie.“, vysvetlil Michal Maco, Country Manager za Slovinsko.

Projekt Kvartet

Projekt Kvartet

Architektonická kancelária OFIS

Súbor štyroch veží so 16 podlažiami navrhla uznávaná architektonická kancelária OFIS –architekti na čele s jednou z najznámejších slovinských architektiek Špelou Videčnik. Tá so slovenským developerom pracovala už aj na iných úspešných projektoch. Aj v prípade Kvartetu sa zamerala výrazným spôsobom na zeleň, vrátane funkčných vegetačných striech či prípravy pre výsadbu menších stromov a krovín na terasách vrchných piatich podlaží.

Developer myslí na budúcich obyvateľov Kvartetu po všetkých stránkach a k dispozícii budú mať až 227 parkovacích miest (všetky v podzemí), ako aj 580 bicyklových stojísk. „Slovinská metropola sa vydala cestou masívnej podpory cyklodopravy a pešej mobility. Tento prístup je nám ako firme veľmi blízky. Kvartet je situovaný v blízkosti hlavného ľubľanského cyklistického a prechádzkového okruhu.“, prezradil Tomaž Cirkvenčič, Development Manager – Kvartet.

Projekt by mal byť dokončený koncom roka 2022

Kvartet v obľúbenej obytnej štvrti Šiška by nemal byť jediným projektom CORWINu v Ľubľane. V centre mesta plánujú výstavbu najväčšieho a najmodernejšieho kancelárskeho komplexu v krajine. V meste vidia potenciál a rovnako chcú čo najviac vyťažiť z toho, že v súčasnosti tam nemajú žiadnu konkurenciu.

Projekt Kvartet

Projekt Kvartet

Projekt Kvartet

Zdroj: TASR / CORWIN