V poslednom období vzniká v Bratislave veľa nových projektov, komplexov a buduje sa nejedna nová obytná zóna. Nedávno sa začalo v bratislavskej Záhorskej Bystrici, v lokalite Podkerepušky, s výstavbou ďalšej obytnej zóny.

Kde sa bude nová obytná zóna nachádzať?

Napriek tomu, že lokalita Podkerepušky je od centra nášho hlavného mesta vzdialená pomerne ďaleko, stále ide o lukratívne miesto pre život. Nová obytná zóna vzniká pri južnom vstupe do mestskej časti na nevyužívanom pozemku bývalého ovocného sadu. Začínajú tam s realizáciou individuálnej výstavby, ráta sa tiež s deviatimi obytnými domami.

Individuálna výstavba vyrastie na 53 pozemkoch s rozlohou od 446 do 800 metrov štvorcových, deväť obytných domov má mať maximálne päť nadzemných podlaží, najvyššie bude pritom ustúpené, a jedno podzemné podlažie, využívané ako garáž. Má ísť o šesť dvojsekciových objektov spojených vnútroblokom a tri mestské vily.

Vstup do novej obytnej zóny je riešený prostredníctvom nesvetelnej križovatky, ktorá vznikla rozšírením o pripájacie a odbočovacie pruhy na Hodonínskej ceste. Tá je realizovaná v súlade s projektom plánovaného štvorpruhu s chodníkom a cyklotrasou medzi Záhorskou Bystricou a Lamačom, približuje na svojich sociálnych sieťach mestská časť.

Superatelier

Za týmto projektom stojí Superatelier, ktorý vytvára priestor pre život od maličkých interiérov po nové a lepšie mestské zóny. Za sebou má už viacero úspešných projektov, od obytných komplexov, cez základné školy až po rôzne jedinečné a štýlové apartmány.

“Snažili sme sa vytvoriť zmiešané prostredie s množstvom miestnych obchodov, kaviarní a množstvom zelene. Vytvorili sme koncentrovaný park plný borovíc typických pre túto časť Slovenska a okraj pohoria Malé Karpaty. Zelený priestor vzniká zložením menších bytových domov a tie ich obklopuje. Je to ako žiť uprostred malého lesa,” uvádza sa na webových stránkach Superatelieru.

Podkerepušky
Vizualizácia 1
Podkerepušky
Vizualizácia 2

Uvidíme, kedy bude nová obytná zóna dokončená a v akých cenových hladinách sa budú pohybovať jednotlivé byty, ktoré budú jej súčasťou. Určite vás budeme v niektorom z nasledujúcich článkov informovať o výstavbe a ďalších informáciách, ktoré budú známe.

Zdroj: TASR, superatelier.sk

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu