Žilina sa už čoskoro rozrastie o nové bytové domy. Developer, spoločnosť Reinoo Žilina, za ktorou stojí zakladateľ portálu Azet Milan Dubec, odštartoval druhú etapu výstavby v rámci projektu Zelené Vlčince.

Zelené Vlčince

V poslednom období čoraz viac ľudí hovorí o záchrane našej planéty, nech už je spôsob akýkoľvek. Jednou z možností je aj bývanie s dôrazom na ekológiu. Práve ten sa stal kľúčovým v projekte Zelené Vlčince, ktorý sa realizuje v Žiline. Nové bytové domy vznikajú na zelených plochách v rozlohe až 16 000 m², čo je ekvivalent troch futbalových ihrísk. Na oficiálnych stránkach projektu sa uvádza, že jeho súčasťou je tiež výsadba nových stromov a zachovanie vzrastlej zelene v čo najväčšom objeme. Projekt tiež disponuje technológiou vsakovacích nádrží a zelených vegetačných striech s izolačnými vrstvami. Tie podporujú dobrú mikroklímu prostredia a mali by zabraňovať prehrievaniu budovy a okolia.

Exteriér projektu – 1. etapa
Zelené Vlčince
Exteriér projektu – 1. etapa

Prvá etapa projektu

Zelené Vlčince ponúknu v dvoch bytových domoch I. etapy 1 až 4-izbové byty, s výmerami od 29 m² až do 126 m² a nadštandardné 5-izbové strešné byty s rozľahlými terasami. Novostavby vyrástli v mestskej časti Vlčince, na rozmedzí ulíc Moskovská a Bulharská. Hrubé stavby bytových domov tejto etapy boli dokončené v júli 2020 a kolaudácia je plánovaná na koniec roka. Prví obyvatelia by sa mali do nových bytov nasťahovať v apríli 2021.

Zelené Vlčince
Výstavba bytov 1. etapy

Druhá etapa projektu

Po vypredaní 1. etapy projektu sa developer rozhodol spustiť 2. etapu. V tejto etape ponúknu Zelené Vlčince 148 bytov. Bude sa jednať o 1 až 4-izbové byty.

“Po dokončení výstavby rezidenčných domov, vznikne bývanie rodinného typu s výborným dispozičným riešením jednotlivých bytov, nadštandardne veľkými balkónmi a podzemným parkovaním. Veľký dôraz bol pri príprave projektu kladený na využitie ekologických riešení a zelene,” uvádza sa na oficiálnom webe projektu.

Ďalšie projekty a byty spoločnosti

Okrem projektu Zelené Vlčince spoločnosť buduje nové byty v centre Žiliny s 54 bytovými jednotkami. Dokončila aj výstavbu prvej etapy novej štvrte Pod Zábrehom v Púchove, kde pokračuje aj vo výstavbe projektov Rubicon a Pod Zábrehom 2.

Zdroj: zelenevlcince.sk