Odkryté tehlové steny a rúry, drevené trámy a retro vyzerajúce spotrebiče sú základom kuchyne zariadenej v industriálnom štýle. Ak patríte k fanúšikom tohto štýlu, tak práve pre vás sme si pripravili článok, ako si vytvoriť takúto kuchyňu u vás doma.

Otvorený priestor

Jednou z najcharakteristickejších vlastností industriálnej kuchyne je otvorený priestor a vysoké stropy. Tehlové steny, rustikálny nábytok, odhalené potrubie a trámy nájdete v kuchyni v industriálnom štýle v kombinácii so spotrebičmi z nehrdzavejúcej ocele. Drsné textúry dokonale splývajú s hladkými oceľovými povrchmi a vytvárajú harmóniu.


TIP: Ak máte odhalené tehlové alebo betónové steny, odhoďte štetec a nechajte ich holé. Nahé steny sú jednou z kľúčových zložiek hľadania dokonalej estetickej rovnováhy v industriálnej kuchyni.


Kombinácia materiálov

Jednoduché tipy a triky môžu dodať vašej kuchyni industriálny nádych bez toho, aby ste ju museli celú prerábať. Stačí doplniť podlahové svietidlá z kovu, barové stoličky či vhodné pracovné dosky. Vyberte zoslabenú farebnú paletu a osvetlenie z čiernej ocele, medi alebo mosadze. Betónové pracovné dosky dodajú priestoru elegantnú sofistikovanosť a praktickosť. Rekultivované drevo je tiež pozoruhodným materiálom, ktorý môžete použiť na svoj kuchynský ostrovček a police.

Farby

V industriálnom štýle dominujú, ako sme už spomenuli vyššie, tmavočierne / sivé farby a funkčné materiály ako kov, drevo, tehla a dlaždice. V prípade, že sa nechcete zbaviť svojej pôvodnej kuchynskej linky, jednoduché vymaľovanie jednotlivých skriniek v tmavšom odtieni dodá vášmu priestoru industriálnejší nádych. Podobne, výmenou existujúcich úchytiek za regenerované drevo, upcyklované predmety alebo kovové, môžete začleniť originálne prvky, ktoré podčiarknú industriálny štýl.


TIP: Prečítajte si náš článok Ako vytvoriť nadčasový dizajn kuchyne? Poradíme vám


Kuchyňa zariadená v industriálnom štýle je nielen štýlová, ale aj veľmi praktická. Rovnako tento štýl zaujme už na prvý pohľad, a vy sa tak budete môcť tešiť z toho, že vaša kuchyňa je jedinečná. Industriálny štýl nemusí znamenať výrazný vzhľad, so správnou úrovňou remeselného spracovania môže takáto kuchyňa vyzerať stále elegantne.

Zdroj fotografií: www.home-designing.com